طرز تهیه سوپ برای کودک

طرز تهیه سوپ برای کودک

اگر  انتظار کودکی سالم و قوی دارید نباید نقش تغذیه کودک را فراموش کنید. تغذیه  از زمان شروع غذای کمکی باید جدی گرفته شود. سوپ از آن غذاهایی است که هضم و جذب آن برای کودکتان بسیار آسان است.

سوپ غذایی مناسب برای شروع غذای کمکی در هفت ماهگی کودک است.  سوپی که در این بخش  دستور آن را می خوانید یک نوع سوپ مقوی برای غذای کمکی کودک است.

مواد لازم برای تهیه سوپ

ماهیچه گوسفند بدون چربی: به اندازه یک تخم مرغ
عدس: ۱ قاشق چایخوری
برنج: ۱ قاشق چایخوری
سیب زمینی: ۱ عدد خیلی کوچک
هویج: نصف یک هویج متوسط

طرز تهیه سوپ برای کودک

اگر  انتظار کودکی سالم و قوی دارید نباید نقش تغذیه کودک را فراموش کنید. تغذیه  از زمان شروع غذای کمکی باید جدی گرفته شود. سوپ از آن غذاهایی است که هضم و جذب آن برای کودکتان بسیار آسان است.

برای تهیه این سوپ ابتدا ماهیچه را شسته و بگذارید نیم‎پز شود و بعد از آن عدس، برنج، هویج (پوست بگیرید) و سیب زمینی (پوست بگیرید) همگی را شسته و به ماهیچه اضافه می‎کنیم و وقتی همگی کاملا پخت، داخل مخلوط کن ریخته و مخلوط می‎کنیم.

چند نکته مهم در تهیه سوپ برای کودک
هر سه روز یک بار یک نوع سبزی به سوپ اضافه کنید مانند جعفری، گشنیز، لوبیاسبز، کدوسبز، کرفس، هویج، گوجه فرنگی،سیب‎زمینی، کدو حلوایی.

به سوپ کودک نباید نمک، شکر یا چاشنی اضافه کرد.

بهتر است کدو، کرفس، لوبیاسبز را اول پخته و بعد به سوپ کودک اضافه نمود.

سبزیها باید در آخرین لحظات پخت سوپ اضافه شود. در ظرف نیز باید بسته باشد تا ویتامین‎های آن از بین نرود.

استفاده از اسفناج تا یک سالگی مجاز نبوده و نباید به سوپ شیر خوار اضافه شود.

سیب زمینی راهم می‏توانید به سوپ کودک اضافه کنید. برای این کار، ابتدا سیب زمینی را بشویید و با پوست آن را بپزید. سپس پوست آن را جدا کرده وسیب زمینی پخته شده را به سوپ کودک اضافه کنید دقت کنید اگر بعد از پوست کندن سیب زمینی، بخشی از آن سبز رنگ بود باید آن را جدا کرده و دور بریزید.

همراه با سوپ می‎توانید به کودک ماست بدهید. بهتر است ماست با سوپ مخلوط نشود تا کودک با طعم ماست آشنا شود. ولی اگر کودک مخلوط ماست با سوپ را دوست دارد این کار بلامانع است.

برای تنوع بخشیدن به سوپ کودک، می‎توانید هر بار یک ماده غذایی جدید مثل جو بلغور گندم و یا رشته فرنگی را که قبلا پخته و نرم شده است به اندازه یک قاشق مرباخوری به سوپ اضافه کنید

Related post

یک دیدگاه