نقش مهم پدر بزرگ و مادر بزرگ ها

نقش مهم پدر بزرگ و مادر بزرگ ها

پدربزرگ و مادربزرگ ها حسی از اصالت خانوادگی، دیدگاهی از گذشته و مفهومی از ادامه ی زندگی را به کودک می بخشند.

والدین جوانی که از حمایت پدر و مادرشان برخوردار باشند، خوش شانس هستند چون در زمان نیاز از آن بهره مند می شوند.

ممکن است شیوه تربیتی والدینتان با شما متفاوت باشد.

پدربزرگ و مادربزرگ ها حسی از اصالت خانوادگی، دیدگاهی از گذشته و مفهومی از ادامه ی زندگی را به کودک می بخشند.

والدین جوانی که از حمایت پدر و مادرشان برخوردار باشند، خوش شانس هستند چون در زمان نیاز از آن بهره مند می شوند.

ممکن است شیوه تربیتی والدینتان با شما متفاوت باشد.

والدین شما وظیفه سنگین بزرگ کردن شما را انجام داده اند. تعجبی ندارد که حالا بخواهند از بخش سرگرم کننده پدر/مادر بودن لذت ببرند. آن ها همیشه توجه زیادی به نوه ها دارند و دوست دارند خواسته هایشان را برآورده کنند. دلیل آن واضح است؛ از این کار خوشحال می شوند.

تناقض در رفتار با کودک، اغلب باعث گیج شدن او می شود. به همین دلیل بهتر است همکاری و تعامل بین والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها وجود داشته باشد.
راه حل هایی برای افزایش همکاری 

نقش مهم پدر بزرگ و مادر بزرگ ها1

۱. سخت گیر نباشید

نباید زیاد سخت گیری کنید. بهتر است در موارد تربیتی کوچک که خیلی جدی نیستند، سخت گیری نکنید و با آنها همکاری داشته باشید. اینگونه، اهمیت موارد مهم برای آن ها بیشتر نشان داده می شود.

برای مثال،اگر آن ها کودک را در صندلی ماشین مناسب نمی گذارند یا با او فیلم های خشن یا ترسناک می بینند، با آن ها صحبت کنید و نظراتتان را در میان بگذارید.

۲. هرچه در خانه مادربزرگ اتفاق می افتد، همان جا تمام می شود

برای کودکتان توضیح دهید که قوانین خانه پدر و مادربزرگ متفاوت هستند. حتی کودکان کم سن هم می توانند متوجه شوند که شب بیدار ماندن یا زیاده روی در خوردن شیرینی فقط در خانه مادربزرگ اتفاق می افتد و نباید انتظار انجام آن ها را در خانه داشته باشند.

۳. غنائم را با خود نبرید

اگر خانه تان پر از اسباب بازی ها و وسایلی است که والدینتان برای او خریده اند و آن ها را با خود به خانه می برید، به والدینتان بگویید که از این به بعد این وسایل در خانه خود آن ها می ماند. وقتی بینند که وسایل زیادی در خانه شان جمع شده است، متوجه منظور شما می شوند و در خرید برای او زیاده روی نمی کنند.

۴. با آن ها صحبت کنید

با آنها صحبت کنید و پیشنهاد بدهید که فقط روزهای عید و تولد هدیه بدهند.

اگر عادت ندارند که دست خالی به دیدنتان بیایند، می توانند چیزهای دیگری را جایگزین کنند. می توانند وسایلی همراه خود بیاورند تا با یکدیگر چیزی درست کنند. مثلا وسایل لازم برای پختن کاپ کیک یا درست کردن یک کاردستی. یا کتابی همراهشان باشد (که بهترین هدیه است) تا با یکدیگر بخوانند.

به آن ها بگویید که می دانید آن ها دوست دارند به نوه شان خیلی توجه کنند اما بهتر است یکسری قوانین کوچک هم باشد.

اهمیت نقش آن ها را بپذیرید

 

نقش مهم پدر بزرگ و مادر بزرگ ها2
باید بپذیرید که پدر و مادر بزرگ ها نقش ویژه ای در زندگی نوه ها دارند.

بسیاری از آن ها به مرحله ای از زندگی رسیده اند که صبر و وقت کافی برای بازی کردن را دارند. می توانند کارهایی را انجام دهند که برای انجام آن ها با کودکشان وقت نداشتند.

افراد مسن تر، به عنوان شخصیت هایی با تجربه، ویژگی های مثبتی را در شکل گیری شخصیت کودک ایجاد می کند و مهارت ها و ویژگی های ارزشمند را الگو سازی می کنند. به همین دلیل، حضور آن ها تفاوت زیادی در زندگی کودک ایجاد می کند. بهترین راه، احترام و تعامل است.

Related post

یک دیدگاه