چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم قسمت دوم

چگونه عادت ماهانه را به دختران بیاموزیم- قسمت دوم

دخترها هنگام عادت ماهانه برای جذب ترشحاتی که از بدن خارج میشود از نوار بهداشتی استفاده میکنند. این نوارها در انواع و اقسام شکل و مدل و جنس وجود دارد و یکی از مهم ترین موارد مصرفی دختران را تشکیل می دهد.

توضیح
دخترها هنگام عادت ماهانه برای جذب ترشحاتی که از بدن خارج میشود از نوار بهداشتی استفاده میکنند. این نوارها در انواع و اقسام شکل و مدل و جنس وجود دارد و یکی از مهم ترین موارد مصرفی دختران را تشکیل می دهد.
در یک سوی این نوارها ماده ای جاذب قرار دارد و سوی دیگر آن به کمک چسبی که دارد محکم و به راحتی در خشتک شورت جای میگیرد. نوار بهداشتی را باید تقریبا هر چهار ساعت یک بار عوض کرد که البته این به میزان ترشحات نیز بستگی دارد.
عادت ماهانه ، پرسش رایج تمام دختران
-آیا پریود شدن دردناک است؟
*بیشتر دخترها در دفعات آغازین عادت ماهانه ی خود چندان احساس ناراحتی نمیکنند که شاید علت آن آغاز نشدن تخمک گذاری باشد. تخمک گذاری در واقع خارج شدن تخمک رشد یافته از تخمدان دخترهاست و از آنجا که دوره ی ماهانه بدن تخمک گذاری نیز میتواند ادامه یابد دختران پریود میشوند اما بعدها که ساختار بدن دختر نظم بیشتری یافت تخمک گذاری انجام می شود که گاهی پریود را با کمی ناراحتی همراه می سازد.
رحم ماهیچه ای است که برای دفع لایه ی ساخته شده در درون خود منقبض میشود. احساس گرفتگی در روزهای اول و دوم پریود به علت همین گرفتگی هاست که خوشبختانه با اِعمال روش هایی ساده میتوان این انقباضات را کاهش داد :
•    فعالیت خود را حفظ کنید. ورزش ملایم شما را سرحال میکند و بخشی از گرفتگی را برطرف می سازد.
•    استفاده از دوش یا کیسه ی آب گرم میتواند ماهیچه های شما را آرامش بخشد.
•    مصرف بعضی از داروها مانند ایبوپروفن و آسپرین میتواند در کاهش درد موثر باشد.
•    با خودتان مهربان باشید و فراموش نکنید که پریود شدن نشانه این است که بدن شما صحیح و سالم است و سرگرم انجام کاری است که باید به آن عمل کند.
•    اگر هیچ یک از این روش ها کمکی نکرد میتوان از پزشک کمک گرفت.
-چه چیزهایی بر عادت ماهانه ی من تاثیر میگذارد؟

خیلی از اوقات مثلا وقتی دختری دچار بیماری طولانی مدت میشود ورزش های خیلی سخت می دهد و یا به انجام حرکات موزون می پردازد عادت ماهانه ی او قطع میشود اما با پایان یافتن آن دوباره فعالیت بدن تنظیم و عادت ماهانه آغاز میشود. اگر عادت ماهانه قطع شد و نگرانی ایجاد کرد میتوان با پزشک مشورت کرد.
-عادت ماهانه چه موقع قطع می شود؟
دوره ی ماهانه تا وقتی که در تخمدان ها تخمک وجود دارد ادامه می یابد اما بعد از تمام شدن تخمک ها و هم زمان با تغییرات هورمونی در بدن زن دوره های ماهانه قطع می شود.این اتفاق که در اغلب زنان از چهل و پنج تا پنجاه و پنج سالگی رخ می دهد دوره ی یائسگی نام دارد. هنگام حاملگی نیز دوره های ماهانه قطع میشود زیرا حفظ پوشش رحم برای تغذیه جنین لازم است.

Related post

یک دیدگاه